Ferie zimowe - styczeń 2018 roku
W okresie ferii zimowych w dniach 15-28 stycznia 2018 roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia w Radomiu uczestniczyli w realizowanym przez Stowarzyszenie Słoneczny Dom projekcie pod nazwą „Daj dzieciom radość” finansowanym przez TESCO POLSKA. Zgodnie z życzeniami i potrzebami wychowanków organizowane były cykliczne wyjścia na basen do Aquaparku „Neptun” oraz na lodowisko MOSiR-u. Odbyły się zajęcia w Muzeum Wsi Radomskiej, w Parku Trampolin Sky Jump, w MK Bowling w „Galerii Rosa” oraz w „Laser Arena & Game Bar”, jak też wyjścia na seanse filmowe w kinach radomskich i udział w spektaklu „Mayday” w Teatrze Radomskim.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
10-lecie Stowarzyszenia Słoneczny Dom
W dniu 12 grudnia 2017 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu zorganizowana została okolicznościowa impreza z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Słoneczny Dom.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
Ferie zimowe - luty 2017 roku
W okresie ferii zimowych w dniach 17-22 lutego 2017 roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia przebywali w Górach Świętokrzyskich. Młodzież miała możliwość przejścia wszystkich ważniejszych szlaków turystycznych, wzdłuż których znajduje się wiele niespotykanych osobliwości przyrody, zabytków architektury i sztuki, w których zapisana jest historia ziemi świętokrzyskiej (m. in. wycieczka do Huty Szklanej i zwiedzanie Średniowiecznej Osady Świętokrzyskiej, zwiedzanie najstarszego na ziemiach polskich Sanktuarium - Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, przejście Drogi Królewskiej ze Świętego Krzyża przez Łysą Górę do Nowej Słupi, szlaku turystycznego Kakonin-Łysica-Święta Katarzyna, oraz Święta Katarzyna-Bodzentyn, podziwianie pięknych widoków na gołoborzu i Łysej Górze zwanej „Perłą Ziemi Świętokrzyskiej”). Ogromną atrakcję stanowiły zajęcia na stoku narciarskim „Baba Jaga” w Bodzentynie oraz Ośrodku Narciarskim „Sabat” w Krajnie-Zagórzu. Wychowankowie byli w kinie 6D w Krajnie i zwiedzili Aleję Miniatur, która umożliwia podróż po całym świecie, aby poznawać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W ofercie wypoczynku znalazły się też wycieczki do: Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu z ekspozycją poświęconą funkcjonowaniu ludzkiego ciała, Jaskini „Raj” jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju i ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
Wycieczka do Warszawy - luty 2017 roku
W dniu 15 lutego 2017 roku 22 wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia uczestniczyło w organizowanej przez Stowarzyszenie całodniowej wycieczce do Warszawy. W programie imprezy znalazły się: zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” w Millenium Plaza, Stadionu Narodowego, Wilanowa oraz poczęstunek w McDonald’s.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wycieczki.
„Daj Dzieciom Radość” - lipiec/listopad 2016 roku
Od lipca do listopada 2016 roku Stowarzyszenie realizowało projekt „Daj dzieciom radość” skierowany do młodzieży przebywającej w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia w Radomiu. Głównym celem projektu było zapewnienie młodzieży aktywnego wypoczynku w czasie wolnym. Zakładał on przeprowadzenie cyklu zajęć sportowych, rekreacyjnych, kulinarnych, wyjścia do pizzerii oraz spotkania z kulturą w kinie, muzeum czy teatrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
Rejów - sierpień 2016 roku
W dniach 1-13 sierpnia 2016 r. dwudziestu jeden wychowanków POW Słoneczny Dom i Domu Usamodzielnienia przebywało wraz z opiekunami na wypoczynku w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji "Rejów" w Skarżysku-Kamiennej. Z POW przy ul.Dzierzkowskiej 9 młodzież wyruszyła rowerami na dworzec PKP w Radomiu, aby tam zapakować rowery do pociągu i udać się do Skarżyska. Następnie z dworca w Skarżysku-Kamiennej pokonała około 6 km do ośrodka "Rejów". Czekały tam na nich domki letniskowe usytuowane przy samym zalewie i plaży, a także dni pełne atrakcji, wypoczynku i pyszna kuchnia.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wypoczynku w Rejowie.
„Piknik 4x4 OFF ROAD” - czerwiec 2016 roku
Supermarket „Piotr i Paweł” zorganizował 5 czerwca 2016 roku Piknik 4x4 OFF ROAD na Koniówce. W trakcie pikniku Stowarzyszenie przeprowadziło zbiórkę publiczną na wypoczynek wakacyjny podopiecznych przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom”. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło młodzieży pokonanie toru w samochodzie terenowym. Mógł tego doświadczyć każdy, wnosząc opłatę-cegiełkę. Chętnych nie brakowało, bo zabawa była przednia.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z pikniku.
Rejów - sierpień 2015 roku
Od 11 do 21 sierpnia 2015 r. 20-stu podopiecznych Stowarzyszenia wypoczywało w Rejowie koło Skarżyska-Kamiennej. Młodzież zamieszkała w domkach tuż nad brzegiem zalewu. Urok miejsca, zaplecze rekreacyjne ośrodka i wspaniała pogoda sprzyjały codziennym kąpielom, zabawom na plaży i w wodzie. Piękno okolicy młodzież podziwiała podczas licznych wycieczek rowerowych i kajakowych, a także spacerów na zbiór jeżyn. W ramach integracji odbyła się dyskoteka z konkursami i nagrodami oraz został rozegrany mecz w piłkę nożną z dziecięcą drużyną z Łodzi. Podczas pobytu w Rejowie młodzież spotkała się z funkcjonariuszami Policji i z przedstawicielami Straży Pożarnej. Atrakcją tego spotkania było obejrzenie wyposażenia nowoczesnego samochodu strażackiego, zrobienie zdjęć w hełmie i zabawa "sikawką" strażacką. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum im. Orła Białego i obejrzenie jego eksponatów. Zwiedzającym udostępnione było wnętrze samolotu transportowego IŁ-14, co było nie lada atrakcją dla naszych dzieci.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wypoczynku w Rejowie.
„Młodość bez alkoholu” - marzec/czerwiec 2015 roku
Od marca do czerwca 2015 r. Stowarzyszenie realizowało projekt „Młodość bez alkoholu”, który miał na celu realizację programów profilaktycznych zmniejszających ryzyko spożywania alkoholu oraz związanych z tym problemów. Projekt skierowany był do młodzieży przebywającej w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej ”Słoneczny Dom” w Radomiu ul.Dzierzkowska 9 i w Domu Usamodzielnienia ul.Wydmowa 19. W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty socjoterapeutyczne, zajęcia kulinarne i wycieczka do Sandomierza. Warsztaty socjoterapeutyczne wyposażyły młodzieży w kompetencje osobiste, które pomogą jej przyjąć właściwą postawę wobec problematyki uzależnienia pozwalającą na przeciwstawianie się "złej modzie" i wybranie życia bez alkoholu.
Celem zajęć kulinarnych było zagospodarowanie wolnego czasu poprzez rozwijanie zainteresowań kulinarnych, a także wyposażenie podopiecznych w podstawowe umiejętności konieczne w czasie przygotowywania smacznych „pyszności”. Wychowankowie podczas spotkań uczyli się przygotowywać ciasta, desery, sałatki. Po raz pierwszy robili ciasteczka kruche „przez maszynkę”, zagniatali ciasto drożdżowe na chałki z kruszonką, piekli „Karpatkę”, „Krówkę”, „Sernik z bitą śmietaną”, przygotowywali desery owocowe i sałatki. Bardzo cieszyły się z rezultatów swojej pracy, tym bardziej, że wykonane „słodkości” degustowali wszyscy wychowankowie.
Po ciężkiej całorocznej nauce zorganizowano wychowankom odpoczynek i relaks w atrakcyjnej dla nich formie. W czerwcu, na koniec roku szkolnego, beneficjenci zadania pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Była ona okazją do zapoznania się z ważnym dla historii naszego kraju miastem oraz dostarczyła młodzieży pozytywnych wrażeń i emocji.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
„Żyję odlotowo bez narkotyków” - maj/listopad 2014 roku
Zadanie „Żyję odlotowo bez narkotyków” zrealizowane przez Stowarzyszenie w okresie od maja do listopada 2014 roku miało na celu przeprowadzenie programów profilaktycznych zmniejszających ryzyko używania substancji psychoaktywnych oraz związanych z tym problemów poprzez opóźnienie lub przeciwdziałanie inicjacji, niedopuszczanie do poszerzania się kręgu osób młodych eksperymentujących z nielegalnymi substancjami. Zadanie skierowane było do młodzieży przebywającej w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej ”Słoneczny Dom” w Radomiu na ul.Kolberga 19 oraz w Domu Usamodzielnienia ul.Wydmowa 19, a znajdującej się w grupie podwyższonego ryzyka uzależnieniem od narkotyków. W ramach zadania zostały zorganizowane warsztaty socjoterapeutyczne i warsztaty profilaktyki uzależnień. Celem warsztatów socjoterapeutycznych było kształtowanie osobowości oraz wspieranie i stymulowanie rozwoju społecznego uczestników, wywieranie na nich takiego wpływu, by umieli współżyć z ludźmi, by radzili sobie z rozwiązywaniem problemów bez nadmiernego napięcia emocjonalnego oraz by umieli wybrać to, co jest dla nich dobre i zdrowe. Celem warsztatów profilaktyki uzależnień było kształtowanie właściwych postaw i umiejętności pozwalających na podejmowanie właściwych decyzji korzystnych dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
„NN czyli Narkotykom Nie!” - maj/wrzesień 2014 roku
Zadanie „NN czyli Narkotykom Nie!” miało na celu zrealizowanie w okresie od maja do września 2014 roku programu profilaktycznego skierowanego do młodzieży przebywającej w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Radomiu. W ramach zadania były zorganizowane zajęcia warsztatowe, indywidualne konsultacje pedagogiczne, psychologiczne, terapeutyczne, doradcze, zajęcia kulinarne oraz Słoneczna Akademia Profilaktyki.
Zajęcia warsztatowe odbywały się w maju i czerwcu. Celem zajęć było wypracowanie u dzieci właściwej postawy wobec problematyki uzależnienia od narkotyków.
Słoneczna Akademia Profilaktyki odbywała się od maja do września. W jej ramach zorganizowano wyjścia o charakterze kulturalno–rekreacyjnym dla wychowanków Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Radomiu. Akademia miała na celu zaktywizowanie młodzieży, włączenie w nurt życia miasta oraz wskazanie sposobów spędzania czasu wolnego będących alternatywą do zachowań aspołecznych. Zorganizowanych zostało 15 wyjść.
Beneficjenci zadania uczestniczyli również w zajęciach kulinarnych, na których oprócz tego, że przygotowywali dla siebie smaczną potrawę, ciasto czy deser, nabyli podstawowych umiejętności kulinarnych ułatwiających im funkcjonowanie w samodzielnym dorosłym życiu.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia.
„Rajd po Kraine wąwozów lessowych” - sierpień 2014 roku
Projekt „Rajd po Krainie lessowych wąwozów” zrealizowany w sierpniu 2014 roku przewidywał zorganizowanie dla podopiecznych Stowarzyszenia 10-dniowego wypoczynku w miejscowości Kazimierz Dolny nad Wisłą. W tym ciekawym regionie naszego kraju dzieci mogły aktywnie wypoczywać, bawić się, rozwijać tężyznę fizyczną i przygotowywać do świadomego udziału w kulturze. Grupa dzieci przebywała tam od 11 do 20 sierpnia 2014 r. Program rajdu przewidywał pokonywanie pieszo tras turystycznych wytyczonych w okolicach Kazimierza Dolnego, zorganizowanie wycieczek do Puław, promem do Janowca i Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową z Karczmisk do Polanówki. Beneficjenci pod opieką przewodnika zwiedzali zabytki i atrakcje turystyczne Kazimierza oraz odwiedzili Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Sztuki Złotniczej.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Rajdu.
„Z plecakiem w Bieszczady” - lipiec 2014 roku
10-cio osobowa grupa wychowanków Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej wyjechała w okresie od 14 do 26 lipca 2014 roku do Jabłonek pod Baligrodem w Bieszczadach. Był to czas beztroskiego relaku i wypoczynu beneficjentów. Usytuowanie schroniska sprzyja podejmowaniu pieszych wędrówek szlakami czterech rezerwatów przyrody. Dzieci poznawały faunę i florę charakterystyczną dla tego regionu oraz zwiedzały najbliższą okolicę. Pojechały na wycieczkę nad Zalew Soliński, aby aktywnie wypoczywać nad wodą – pływać na kajakach, rowerach wodnych i opalać się. W programie pobytu przewidziano wycieczki rowerowe, zajęcia sportowe, świetlicowe oraz wyprawy nad pobliską rzeczkę. Pobyt w Bieszczadach umożliwił korzystanie z uroków lata na łonie dzikiej, dziewiczej przyrody zapewniającej warunki do wyciszenia i rozładowania młodzieńczej energii.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Bieszczad.
Szkolenie „Praca z dzieckiem doznającym przemocy” - lipiec 2014 roku
W dniach 5-6 lipca 2014 roku w ramach realizowanego zadania „STOP PRZEMOCY – SPRÓBUJ INACZEJ” odbyło się dwudniowe szkolenie wyjazdowe na temat „Praca z dzieckiem doznającym przemocy”. Celem szkolenia było pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy z rodziną z problemem przemocy, w tym w szczególności diagnoza przemocy w rodzinie, ustalanie planu pracy z rodziną z problemem przemocy – kontakt z osobą doznającą przemocy w rodzinie i osobą stosującą przemoc w rodzinie, diagnoza dzieci krzywdzonych, kompetencje służb – realizacja procedury „Niebieskie Karty”. W szkoleniu udział wzięło 25 osób. Szkolenie finansowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia ze szkolenia.
„Bądź aktywny - zabij nudę” - kwiecień/lipiec 2014 roku
Realizowany od kwietnia do lipca 2014 roku projekt „Bądź aktywny – zabij nudę” to program aktywizujący skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych i niewydolnych wychowawczo, przebywających w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej „Słoneczny Dom”, którzy są podopiecznymi Stowarzyszenia. W ramach projektu przeprowadzone były zajęcia sportowe, kulturalne i kulinarne, które odbywały się w weekendy od kwietnia do czerwca. Zajęcia sportowe to m.in. wycieczki piesze i rowerowe po okolicach miasta, wyjścia do parku linowego, na ścianę wspinaczkową, basen. Zajęcia kulturalne obejmowały m.in. wyjścia do kina, teatru, na wystawy w muzeach. Zajęcia kulinarne odbywały się na terenie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej. Młodzież przygotowywała przekąski, sałatki, ciasta, desery itp., które stanowiły urozmaicenie ich codziennego menu.
Kliknij tutaj by zobaczyć fotorelację.
Ferie zimowe - luty 2014 roku
W dniach od 17 do 28.02.2014r. Stowarzyszenie zorganizowało wychowankom przebywającym w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Radomiu przy ul.Kolberga 19 i w Domu Usamodzielnienia przy ul.Wydmowej 19 ferie zimowe. Podopieczni uczestniczyli z zajęciach kulturalno–rozrywkowych i Młodzieżowej Akademii Rozwoju. W zajęciach uczestniczyło od 6 do 15 dzieci. Codziennie organizowane były atrakcje poza placówką, m.in. wyjścia na basen Orka, do MK Bowling w galerii „Rosa”, na lodowisko, na halowy tor kartingowy, do Multikina, do Muzeum Wsi Radomskiej, do kina 5D w „Krainie marzeń’, do Teatru Powszechnego w Radomiu, do „Laser Arena & Game Bar” oraz do Centrum wspinaczkowego „Grota”. Zorganizowano również całodniową wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” w Milenium Plaza, Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego, Wilanowa, obiad w McDonald's, projekcja filmu w kinie IMAX.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z ferii zimowych.
Rajd rowerowy Garbatka Letnisko - sierpień 2013 roku
W sierpniu 2013 roku Stowarzyszenie zorganizowało „Rajd rowerowy Garbatka Letnisko 2013”. Uczestniczyli w nim wychowankowie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Słoneczny Dom” z Radomia. Beneficjenci mieszkali w Garbatce Letnisko, skąd każdego dnia wyruszali na wyprawy rowerowe. Mieli możliwość bliskiego obcowania z urokami Puszczy Kozienickiej, odwiedzenia miejsc pamięci ważnych wydarzeń historycznych oraz zwiedzenia muzeów. Wychowankowie po raz pierwszy uczestniczyli w takiej formie wypoczynku. Rajd był bardzo atrakcyjny i udany.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wypraw rowerowych.
Ferie zimowe - styczeń/luty 2013 roku
W okresie ferii zimowych Stowarzyszenie zorganizowało dla dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Słoneczny Dom” cykl zajęć kulturalno – oświatowych. W zajęciach uczestniczyło od 18 do 26 dzieci. Codziennie organizowane były atrakcyjne wyjścia poza placówkę. Wychowankowie byli na kręgielni, lodowisku, torze kartingowym, basenie i ściance wspinaczkowej. Dzieci odwiedziły również Muzeum Wsi Radomskiej, które po raz kolejny umożliwiło naszym podopiecznym bezpłatne skorzystanie ze swojej oferty. I tak dzieci uczyły się lepienia z gliny, a potem uczestniczyły w kuligu zakończonym ogniskiem. Pozytywnych emocji dostarczyło młodzieży wyjście do kina Helios, Multikina oraz teatru.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z ferii zimowych.
Rajd po Górach Świętokrzyskich - od 20 do 24 sierpnia 2012 roku
W sierpniu 2012 roku 12-stu podopiecznych Stowarzyszenia wypoczywało w Nowej Słupi w ramach projektu "Rajd po Górach Świętokrzyskich". Głównym celem było umożliwienie atrakcyjnego wypoczynku letniego dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji i kontynuacja rozwoju ich pasji turystyczno-krajoznawczych. W tym ciekawym regionie naszego kraju dzieci mogły aktywnie wypoczywać, bawić się, rozwijać tężyznę fizyczną i zamiłowania krajoznawcze. Program "Rajdu..." przewidywał pokonywanie pieszo tras turystycznych wytyczonych na terenie Parku Narodowego, pobyt w Centrum Archeologicznym w Nowej Słupi oraz inne atrakcje na świeżym powietrzu. Beneficjenci weszli Drogą Królewską na szczyt Łysej Góry (594 m n.p.m.) skąd podziwiali widoki na pasmo Łysogór oraz gołoborza. Na szczycie góry zwiedzili klasztor Ojców Oblatów z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Dzieci weszły również na Górę Chełmową (351 m n.p.m.) gdzie znajduje się rezerwat modrzewia polskiego.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Gór Świętokrzyskich.
Wakacyjna Akademia - od 2 do 13 lipca 2012 roku
W okresie od 2 do 13 lipca 2012 roku Stowarzyszenie Słoneczny Dom organizowało Wakacyjną Akademię "Tworzymy Świat Bez Przemocy", w której uczestniczyło 22 dzieci w wieku od 6 do 14 lat z powiatu radomskiego oraz miasta Radomia. Celem Akademii Wakacyjnej było doskonalenie różnorodnych umiejętności na zajęciach warsztatowych. W trakcie letniej Akademii zorganizowaliśmy również liczne atrakcje: wyjście do kina, do teatru, do muzeum, do Centrum Zabaw oraz ognisko i konkurs plastyczny poświęcony wybitnej postaci polskiej pedagogiki Januszowi Korczakowi pt. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Zabawa była wspaniała. Mamy nadzieje na powtórkę w przyszłym roku.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Wakacyjnej Akademii.
Wycieczka do Warszawy - 20 maja 2012 roku
W dniu 20 maja 2012 roku 23 podopiecznych Stowarzyszenia wyjechało na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem warszawskiego ogrodu zoologicznego, gdzie dzieci mogły zobaczyć z bliska zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Po zwiedzeniu ZOO dzieci udały się do Teatru Lalka na spektakl „Robinson Cruzoe”. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i zapoznanie młodego pokolenia z bolesną historią naszego kraju. Wycieczka zapewniła uczestnikom kontakt z „żywą historią” – eksponatami, fragmentami ekspozycji w łatwej, zapadającej w pamięć formie z wykorzystaniem nowoczesnych form nauczania interaktywnego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przewodnika, zadawały pytania i wykazywały się dużą wiedzą z tego okresu historii Polski. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały też film dokumentalny pt. „Miasto ruin”. Wyjazd dostarczył dzieciom wiele wrażeń i radości.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wycieczki do Warszawy.
Rajdy projektu „PODRÓŻE Z UŚMIECHEM” - październik 2011 roku
Rajdy zostały zorganizowane w ramach projektu „PODRÓŻE Z UŚMIECHEM”, którgo zadaniem było umożliwienie
dzieciom atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego, rozbudzenie świadomości narodowej i pielęgnowanie polskości
poprzez poznanie miejsc pamięci narodowej w najbliższej okolicy Radomia.
Rajd „Lesiów” - 29 października 2011 roku
Trasa rajdu: Radom – Rajec Poduchowny – Siczki – Jedlnia Letnisko – Zadobrze – Lesiów – Radom
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z rajdu „Lesiów”.
Rajd „Firlej” - 23 października 2011 roku
Trasa rajdu: Radom – Firlej – Las Kapturski – Rynek Radomia
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z rajdu „Firlej”.
Rajd „Królewskie Źródła” - 8 października 2011 roku
Trasa rajdu: Radom – Pionki – Augustów – Królewskie Źródła – Augustów – Pionki – Radom
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z rajdu „Królewskie Źródła”.
Wycieczki projektu „JAK DRZEWIEJ BYWAŁO” - październik 2011 roku
W październiku 2011 roku Stowarzyszenie zorganizowało wycieczki w ramach projektu „Jak drzewiej bywało”.
Głównym celem było przybliżenie młodemu pokoleniu, całkiem im obcych, zwyczajów, obrzędów i wierzeń oraz zapoznanie
z kulturą artystyczną (literaturą, muzyką, tańcem) i materialną mieszkańców wsi. Beneficjenci poznali również postać
Oskara Kolberga, słynnego etnografa i jednocześnie patrona ulicy, przy której ma swoją siedzibę Stowarzyszenie oraz
Placówka Wielofunkcyjna „Słoneczny Dom”, w której przebywa część podopiecznych stowarzyszenia.
14 października 2011 roku - wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej, Przysuchy oraz Chęcin
Trasa wycieczki: Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – zamek w Chęcinach
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Muzeum Wsi Kieleckiej i Chęcin.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Przysuchy.
2 października 2011 roku - Festiwal Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Muzeum Wsi Radomskiej.
Konferencja „DOPÓKI MASZ WYBÓR” - 20 września 2011 roku
20 września 2011 roku odbyła się zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie oraz Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Radomiu
konferencja „DOPÓKI MASZ WYBÓR” poświęcona problematyce profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Celem konferencji było rozpropagowanie potrzeby realizacji działań profilaktycznych z zakresu profilaktyki uzależnień
oraz poznanie dobrych praktyk z zakresu działań profilaktycznych w Radomiu i okolicach. Konferencja skierowana była do: młodzieży,
studentów, przedstawicieli świata nauki i praktyków: psychologów, terapeutów, pracowników socjalnych, pedagogów, kuratorów oraz
wszystkich zainteresowanych profilaktyką uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z konferencji.
Kolonia w Kurnędzu - od 8 do 21 sierpnia 2011 roku
W dniach od 8 do 21 sierpnia 2011 roku 15–stu podopiecznych Stowarzyszenia Słoneczny Dom, przebywało na kolonii
w Międzynarodowym Ośrodku Integracji Młodzieży „Pilica” w Kurnędzu w woj. łódzkim. Ośrodek, w którym mieszkali,
położony jest w lesie w otulinie Sulejowskiego Parku Narodowego, w zakolu rzeki Pilicy. Młodzież zwiedziła najbliższą
okolicę oraz Sulejów podczas pieszych i rowerowych wycieczek krajoznawczych.
Program kolonii przewidywał różnorodne zajęcia artystyczne, rozrywkowe, gry terenowe, świetlicowe i sportowe oraz wypoczynek
nad wodą. W ramach realizacji projektu przewidziany był cykl spotkań socjoterapeutycznych prowadzonych przez opiekunów,
na których młodzież zdobywała nowe kompetencje osobowościowe. Wieczory upływały przy ognisku lub na zabawach tanecznych.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z Kurnędza.
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki - 4 czerwca 2011 roku
W dniu 04.06.2011 roku odbyła się wycieczka z okazji Dnia Dziecka do Krakowa i Wieliczki. Stowarzyszenie
otrzymało pieniądze na ten cel z Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank dziecięcych uśmiechów”.
Uczestnikami wycieczki było 28 podopiecznych Stowarzyszenia. Są to dzieci przebywające w Placówce Wielofunkcyjnej „Słoneczny Dom”
w Radomiu, pogotowiach rodzinnych oraz rodzinach zastępczych. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego
na Wawelu i Rynku Starego Miasta w Krakowie oraz kopalni soli w Wieliczce. Wyjazd stworzył okazję do poznania dorobku
kulturowego miasta i jego zasług dla rozwoju całego kraju oraz był uświetnieniem obchodów Dnia Dziecka.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wycieczki do Krakowa.
Wycieczka do Kielc - 2 czerwca 2010 roku
W dniu 02.06.2010 r. Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę do Kielc w ramach projektu „Dzień dziecka dniem radości” z funduszy
pozyskanych od Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank dziecięcych uśmiechów”. Uczestniczyło w niej 46 dzieci,
podopiecznych Stowarzyszenia, przebywających w placówce opiekuńczo – wychowawczej, rodzinnych domach dziecka i rodzinnych pogotowiach.
Głównym celem projektu było atrakcyjne spędzenie Dnia Dziecka i przypomnienie, że dzieciństwo to czas beztroski i radości. Program wycieczki
obejmował: pobyt w parku linowym, poczęstunek w Mc Donalds, grę w kręgielni, pływanie w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach k. Kielc, obiad w pizzerii
i obejrzenie filmu w kinie. Dzieci wróciły zachwycone ogromem wrażeń.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z wycieczki do Kielc.
Festyn w Muzeum Wsi Radomskiej - 30 maja 2010 roku
W dniu 30.05.2010r. Stowarzyszenie, razem z podopiecznymi, brało udział w festynie zorganizowanym w Muzeum Wsi Radomskiej z okazji Dnia Dziecka.
Osoby będące w muzeum mogły wziąść udział w aukcji prac dzieci z domów dziecka oraz w zabawie fantowej. Szkoda tylko, że deszcz kilka razy przerywał wszystkim wspaniałą zabawę.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z festynu w Muzeum Wsi Radomskiej.
OffRoad 4x4 - 21 czerwca 2009 roku
21 czerwca 2009 roku Stowarzyszenie skorzystało z zaproszenia Klubu Miłośników Samochodów Terenowych 4x4 Radom. Miłośnicy Samochodów zapragnęli uświetnić
obchody Dnia Dziecka pokazując naszym podopiecznym inny, radosny świat, wypełniony zabawą, możliwością bezpośredniego kontaktu z pasjonatami czterokołowców
i dostarczając niebywałej zabawy przejażdżką samochodem po wyboistym i zabłoconym torze.
Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcia z imprezy OffRoad 4x4.